Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Meyve Suyu

 Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Meyve Suyu

Tüp mide ameliyatı sonrası meyve suyu içebilir miyim? Merak edilen soruyu yanıtlıyoruz. Diyetiniz kilo verme ameliyatından sonra bir takım radikal değişikliklere uğrar. İlk ay boyunca sıvılardan katılara yavaş yavaş geçmeniz gerekecek. Oradan, yeme alışkanlıklarınız bir dizi faktörü hesaba katmak zorunda kalacak.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Meyve Suyu

Kilo verme ameliyatı geçirdikten sonra meyve sıkmak güvenlidir. Aslında, meyve suyu sıkmak, başka türlü alamayabileceğiniz temel vitaminleri ve besinleri sağlayarak beslenme ihtiyaçlarınızı desteklemek için iyi bir seçenek olabilir.

tüp mide ameliyatı sonrası meyve suyu sıkma

Meyve Sıkmanın Faydaları

Meyve ve sebzelerden elde edilen lifler sizin için iyi olsa da, meyve suyu sıkmak lifi uzaklaştırır ve ürününüzün içindeki vitamin ve mineral açısından zengin meyve suyunu alır. Bu, öğünler arasında sıvı almanın harika bir yolu olabilir ve aynı zamanda yediklerinizden besin değeri elde etmenizi sağlar. Çeşitli meyve ve sebzeleri bir araya getirerek lezzetli, ferahlatıcı ve besleyici içeceklere yol açan mükemmel meyve suyu karışımları da yapabilirsiniz.

Kabızlığı ve diğer sağlık sorunlarını önlemeye yardımcı olabileceğinden, bazı liflerin iyi bir fikir olduğunu unutmayın. İçtiğinize biraz posa eklemeyi düşünebilirsiniz.

Smoothie’lere ne dersiniz?

Smoothies, sağlık ve zindelik için göz önünde bulundurulması gereken bir başka mükemmel seçenektir ve sindirimle ilgili sorunları çözmeye yardımcı olabilecek lifli posa içerir. Bariatrik cerrahinizin doğası gereği bir smoothie yedikten sonra oldukça tok hissedebileceğinizi unutmayın.

Boş/Ekstra Kalorilere Dikkat Edin

Meyve suları sizin için gazlı içecekler ve biradan daha sağlıklı olsa da, yine de meyve ve sebzelerden elde edilen doğal şekerleri içereceklerdir. Bu göz önüne alındığında, meyve suyu alımınızı izlemek önemlidir. Çok fazla meyve suyu, tüketmeyi yeniden düşünmeniz gereken boş kaloriler anlamına gelebilir.

İlginizi Çekebilir  Erkeklerde Şeker Hastalığı Nedenleri ve Belirtileri

Meyve Suyunuzda Daha Fazla Sebze Kullanın

Meyve suyunuzdaki şekerleri ve boş kalorileri azaltmak için, harmanlarken daha fazla sebze eklemeye çalışın. İyi miktarda meyve suyu sunacaklar ve ayrıca bardak başına çok fazla kalori almanızı önlemeye yardımcı olacaklar. Çevrimiçi tariflere bakmanın yanı sıra, yaptığınız şeyin kalori içeriğini de not ettiğinizden emin olun.

Proteinin Önemini Unutmayın
Protein, bariatrik cerrahiden sonra diyetinizin önemli bir parçasıdır. Meyve suyunuza veya smoothie’nize bir protein takviyesi eklemeyi veya biraz protein içtikten sonra bir smoothie tüketmeyi düşünün. Bu, genel diyetinizi iyileştirmede uzun bir yol kat edebilir.

Meyve Suyu İle Öğün Atlamayın
Meyve suları ve smoothie’ler lezzetlidir ve doyurucu olabilir, ancak gerçek bir yemeğin yerine geçmemelidirler. Öğünler arasında meyve suyu veya smoothie aldığınızdan emin olun ve bu ikramların günlük diyetinize nasıl uyduğunu düşünün.

Neyi ne zaman yiyeceğinize karar vermek için yardıma ihtiyacınız varsa, biraz meyve suyu içtikten sonra vücudunuzun nasıl hissettiğine dikkat edin. İhtiyaçlarınıza ve hislerinize dikkat edin. Doktorunuzla iletişime geçmeyi ihmal etmeyin.

vücut kitle endeksi hesapla

Genel Cerrahi Uzmanı Prof.Dr.Ömer Yoldaş’ın obezite cerrahisi, tüp mide ameliyatı hakkında çalışmalarını yakından takip etmek için sosyal medya kanallarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bilgilendirme

Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Prof.Dr.Ömer Yoldaş sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz

©2024, Tüm Hakları Saklıdır.

Takip Et
Whatsapp