Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Patlamış Mısır

 Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Patlamış Mısır

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Patlamış Mısır yiyebilir miyim? sorusu tüp mide ameliyatı olan hastalarımız tarafından sıkça soruluyor ancak bu yanıtta basit bir evet veya hayırdan daha fazlası var.

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Patlamış Mısır

Obezite cerrahisini takiben diyet ve yeme alışkanlıklarınız büyük ölçüde değişecektir. Çok çeşitli seçenekler olduğu için özellikle yanıltıcı olabilecek bir yiyecek kategorisi aperatif yiyeceklerdir ve patlamış mısırın uygun olduğu yer burasıdır! Kısa cevap… Evet, yine patlamış mısır yiyebileceksiniz ama bu hemen olmayacak.

tüp mide ameliyatı sonrası patlamış mısır

Tüp mide ameliyatı sonrası patlamış mısır yiyebilir miyim?

Çoğu insan patlamış mısırı nispeten sağlıklı bir atıştırmalık olarak görür, çünkü düşük kalorili, yüksek lifli ve düşük yağlı “olabilir”, ancak çoğu insanın patlamış mısırı yeme şekli ideal değildir! Elbette, tereyağı veya sos olmadan tek bir servis poşeti yemek muhtemelen çok kötü olmaz, ancak patlamış mısırınızı bu şekilde yeseniz bile, yine de başka bir şeyden bıkmış olmanız gerekir.

Patlamış mısır midede genişleyebilir ve her ne pahasına olursa olsun kaçınmak istediğiniz yeni mide kesenizde hasara yol açabilir. Bu, yiyeceklerin, özellikle de şekerin midenizden ince bağırsağınıza çok hızlı hareket etmesiyle ortaya çıkan, hızlı mide boşalması olarak da adlandırılan “dumping sendromu” olarak adlandırılan bir duruma yol açabilir. Bu olduğunda, muhtemelen aşağıdaki etkilerden bazılarını hissedeceksiniz:

  • Yemek yedikten sonra şişkinlik veya tokluk hissi
  • Bulantı Kusma
  • Karın krampları
  • İshal Kızarma
  • Baş dönmesi, sersemlik
  • Hızlı kalp atış hızı
  • Patlamış mısır esas olarak karbonhidratlar (bir şeker türü) olduğu için hızla bu soruna yol açabilir özellikle de bir oturuşta fazla yerseniz.

ömer yoldaş

İlginizi Çekebilir  Obezite Cerrahisi Sonrası Egzersiz ve 12 İpucu

Genel Cerrahi Uzmanı Prof.Dr.Ömer Yoldaş’ın obezite cerrahisi, tüp mide ameliyatı hakkında çalışmalarını yakından takip etmek için sosyal medya kanallarımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bilgilendirme

Bu web sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan Prof.Dr.Ömer Yoldaş sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza başvurunuz

©2024, Tüm Hakları Saklıdır.

Takip Et
Whatsapp